با عضویت در انجمن بدنسازی و تناسب اندام ایران از مشاوره های رایگان طریقه مصرف , برنامه های تمرینی , ویدئوهای آموزشی بهره مند شوید.

آیا می دانید استفاده از داروهای هورمونی و مکمل های غیر مجاز صدمات جبران ناپذیری برای سلامت انسان داشته و حتی می تواند باعث مرگ شود؟

instagram:@iran.badan3azi

انجمن بدنسازی و تناسب اندام ایران

جستجو

 

فواید قرص اکساندورولون در بدن سازی

شنبه 21 اردیبهشت 1392   12:05 ب.ظ


نوع مطلب : انجمن بدنسازی و تناسب اندام ایران ،فواید قرص اکساندورولون در بدن سازی ،

برنامه بدنسازی حجم و کات خانم ها و آقایان کاهش و افزایش وزنتبلیغات در انجمن بدنسازی و تناسب اندام ایران

 فرهنگ از دیدگاه امام خامنه ای (مدّظلّه العالی)  << قوانین سایت >>
فعالیت انجمن بدنسازی ایران در کلیه رسانه های وابسته کاملا مطابق با قوانین جرایم رایانه ای و تاکیدات پلیس فتا ایران می باشد. متن کامل قوانین جرایم رایانه ای
انجمن بدنسازی و تناسب اندام ایران صرفا محلی برای گفتگو و انتقال تجربیات می باشد بدین منظور کاربر یا عضو پس از ثبت نام با هوشیاری و اطلاع کامل موافقت می نماید تمامی مسئولیت گفتگوها و نحوه استفاده از مطالب بر عهده خود ایشان می باشد مطالب ارائه شده تنها به منظور افزایش آگاهی و انتقال دانش می باشد.

‏اکساندرولون‎ »‏اکساندرولون (اکساندرین) یک استروئید آنابولیک است که با نام تجاری "آناوار" ساخته می شود و به صورت خوراکی به مصرف می رسد. بیشتر اثرات آن به دلیل واکنش به گیرنده های اندروژنی است. مقادیر بالای این ماده به خوبی به این گیرنده ها متصل می شوند. ‏این ماده در پزشکی جهت درمان بسیاری از اختلالات که منجر به کاهش وزن می شوند مورد استفاده قرار می گیرد. برخی تحقیقات نشان داده اندکه اکساندرولون در درمان پوکی استخوان مؤثر بوده امت. اثرات این دارو در درمان هپاتیت...
اکساندرولون (Oxandrolone)

نامهای تجارتی : Anavar- Oxandrin

رده درمانی: درمان کمکی جهت افزایش وزن.

رده فارماکولوژیک: استروئید آنابولیک

اشکال دارویی: قرص ۵/۲ میلی گرمی

اکس آندرلون یک استروئید خوراکی ضعیف با عوارض استروژنی می‌باشد که وقتی در دوزهای کم استفاده گردد عوارض جانبی برای آن گزارش نشده است. اکس آندرلون از معدود استروئیدهایی است که می‌توان برای کودکان و خانم‌ها مورد استفاده قرار داد، زیرا عوارض هورمون مردانه در بدن خانم‌ها ایجاد نمی‌کند و همچنین در کودکان نیز باعث توقف رشد استخوان‌ها و بسته شدن اپوفیز استخوانها نمی‌گردد.اکس آندرلون بیشتر در دوره‌های خشک و کات کردن بدن استفاده می‌گردد،یعنی به عبارتی بدن ورزشکار با مصرف اوکس آندرلون عضلانی تر به نظر میرسد و عضلات نیز سفت تر و قویتر می‌گردند.

 

 

مکانیسم اثر

اکساندرولون از مشتقات صناعی تستوسترون و جزو آندروژنهای سنتتیک است و دارای خواص آندروژنیک میباشد. این دارو باعث تحریک آنابولیسم پروتئینها و تحریک اشتها میشود.

    مقالات ارائه شده در بخش استروئیدها و داروهای نیروزا،صرفا جهت افزایش اطلاعات شما در زمینه این داروها می‌باشد.ضمنا مقادیر گفته شده در این مقالات جنبه تئوری دارند و استفاده از این دارو‌ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

موارد مصرف

۱- درمان کمکی جهت افزایش وزن ، به دنبال کاهش وزن ناشی از:

تروماهای شدید

جراحیهای وسیع

عفونتهای مزمن

مصرف دراز مدت کورتیکواستروئیدها

سوختگیهای وسیع

۲- تسکین دردهای استخوانی ناشی از پوکی استخوان

۳-جبران کاتابولیسم پروتئینها به دنبال تجویز طولانی کورتیکواستروئیدها

 

طریقه مصرف

دربالغین: ابتدا ، روزانه ۵/۲ میلی گرم از راه خوراکی ، ۲ تا ۴ بار در روز تجویز میشود و سپس دوزهای بعدی بر مبنای پاسخ بالینی بیمار تعیین و بین ۵/۲ تا ۲۰ میلی گرم در روز تنظیم و تجویز میگردد.

دور درمانی ۲ تا ۴ هفتهاست و در صورت لزوم میتوان این دوره را تکرار نمود.

در کودکان روزانه ۱/۰ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن از راه خوراکی تجویز میشود.در صورت لزوم میتوان این دوره را تکرار نمود.

موارد منع مصرف

حساسیت مفرط نسبت به این دارو،سرطان پستان،سرطان پروستات

هیپرپلازی خوش خیم پروستات،هیپرکلسمی،اختلال شدید عملکرد کبد

اختلال شدید عملکرد هیپوفیز،حاملگی،دوران شیردهی

عوارض جانبی

در دستگاه اعصاب مرکزی: سردرد ، بی خوابی ، افسردگی

در دستگاه تناسلی ادراری: اختلالات قاعدگی ، آتروفی بیضه‌ها، بزرگی پستانها

در پوست: آکنه ، رشد غیرطبیعی مو

در دستگاه گوارش: تهوع ، استفراغ ، درد شکم

در سایر دستگاهها: ادم ، افزایش آنزیمهای کبدی ، هیپرکلسمی‌، خشونت صدا ، افزایش وزن ، افزایش کلسترول

elmoazoleدیانابول Dianabol
دیانابول خاصیت اندروژنی خیلی ضعیف و بالعکس خاصیت آنابولیکی ‏فوق العاده ای دارد و به همین علت مصرف آن در ‏میان ورزشکا ران شیوع بالایی دارد .

این دارو به صورت قرصهای ۵ و در برخی موارد نیز ۱۰ میلی گرمی‌تهیه شده و به بازار عرضه می‌شود. این دارو علیرغم اینکه دارویی قدیمی‌است اما هنوز هم به عنوان دارویی موثر در افزایش حجم و قدرت بدنی از آن استفاده می‌شود. اطلاع از این نکته برای کسانی که قصد استفاده از این دارو را داشته و یا از آن استفاده می‌کنند لازم است که « دیانابول » موجب احتباس آب و املاح فراوان در بدن شده و در حجم گسترده ای نیز به هورمونهای جنسی زنانه مثل استروژن تبدیل می‌شود.

    مقالات ارائه شده در بخش استروئیدها و داروهای نیروزا،صرفا جهت افزایش اطلاعات شما در زمینه این داروها می‌باشد.ضمنا مقادیر گفته شده در این مقالات جنبه تئوری دارند و استفاده از این دارو‌ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

    

امروزه این دارو در کشورهای مختلف و تحت عناوین تجارتی گوناگون تهیه و تولید می‌شود. از معروفترین این نمونه‌ها می‌توان به « متاندروستونولون » و در بازار با نامهای Dianabol(ساخت آمریکا)- Methan (ساخت روسیه ) – Methandon(ساخت تایلند) Pronobol- (ساخت هند)- Refovit (ساخت مکزیک) یافت می‌شود که نوع روسی آن دارای درجه بالایی است و استفاده کنندگان معمولا این را نمی‌دانند و البته نوع تقلبی این دارو به صورت ماهرانه ای درست شده است . نوع مکزیکی آن که صورت تزریقی این دارو است که محتوی۲۵میگرم بر میلی لیتر از این ماده میباشد و یک شیشه ۵۰ میلی لیتری حاوی ۲۵ قرص دیانابول میباشد اما هنوز عده ای معتقدند مصرف این دارو به صورت قرص آن دارای جوابگویی بهتری است. از نمونه‌های اولیه این دارو برای درمان زندانیان جنگی آزاد شده که در طول اسارت نیز از سوء تغذیه شدید رنج برده و به شدت نیز لاغر می‌شدند، استفاده می‌شده است. این دارو معمولا به صورت قرصهای ۵ میلی گرمی‌عرضه می‌شود اما قرصهای ۵/۲ و ۱۰ میلی گرمی‌آن نیز تولید شده است.

دوزهای بالای این دارو علاوه بر عوارض شناخته شده ای که دارد،در برخی موارد منجر به بروز بی خوابی در انسان می‌شود.« دیانابول » یکی از محبوب ترین استروئیدهای خوراکی بوده و در عصر حاضر نیز هست. این دارو در عین حال که از موثرترین و پر قدرت ترین استروئیدهای خوراکی در جهان به شمار می‌رود، برای کبد نیز بسیار سمی‌بوده و مصرف طولانی مدت آن صدمات شدیدی به بافت کبد وارد می‌کند. مصرف توام با احتیاط آن با افزایش در خور توجه حجم و قدرت عضلانی همراه است. برای کم کردن و به حداقل رساندن عوارض جانبی این دارو، می‌توانید آن ?ا به همراه «پروویرون» و «Legalon» که نوعی داروی تصفیه کننده کبد است، مصرف کنید.

ترکیب دیانابول از متیل-۱۷-آلفا-هیدروکسی-۱۷-آلفا-اندروستادین-۱-۴-ان-۳ بوده و موارد استقاده آن عبارنتد از:

۱-لاغری و وزن ناکافی

۲-استئوپورز

۳-کم کردن طول دوران نقاهت بعد از بیماریهای سخت وطولانی مدت.

دیانابول جزوء پرمصرف ترین داروها توسط وزنه برداران،پرتاب کنندگان دیسک و پرورش اندام می‌باشد.مصرف دو قرص در روز به مدت ۳-۴ هفته ،توانائیهائی فیزیکی ورزشکار را بهبود می‌بخشد.عوارض جانبی آن به علت خاصیت آندروژنی است.

موارد مصرف

‏۱- بی اشتهائی و کمبود وزن

‏۲- تقویت حال عمومی‌و ‏بالا بردن کارا ئیهای جسمانی

۳- بالا بردن مقاومت بدن در برابر بیماریها

۴‏- کمبود هر کدام از ویتا مینهای فوق

‏دیاناویت به صورت کپسولهای زرد رنگ با یک بند سبز در وسط می‌باشد . دیده شده است دیانابول و دیاناویت در افزایش قدرت پروتئین سازی بالا بردن کارائی ورزشکار و افزایش حجم عضلانی بدن در مقایسه با سایر داروهای آنابولیک مثل اتیل استرنول، اکسی متولون ( آدروید ) بهتر عمل می‌کند و به هین خاطر سوء مصرف ا ین ترکیبات نیز خیلی بیشتر است . نام ژنریک دیانابول و د یاناویت ، متان دی نون Methandienone ‏می‌باشد .

عوارض جانبی آندروژنی دیانابول:

عوارض دیانابول خیلی معمولند و شامل پوست چرب، جوش، افزایش موی بدن و صورت، پرخاشگری؛

elmoazoleبولدنو نیز دارویی تزریقی است كه در بین حرفه ای ها طرفداران ویژه ای دارد .
بولدنون یك نوع استروئید تزریقی می باشد كه از لحاظ ساختار شیمیایی بسیار شبیه به دیانابول می باشد و تنها با یك آلفا الكیل با دیانابول متفاوت است ولی از لحاظ عملكرد در برابر دیانابول یك استروئید با قدرت اثر ملایم و خواص آندروژنیك نسبتا كم می باشد .
بولدنون یك استروئید پر طرفدار در بین حرفه ای هاست مه خواص آنابولیك بسیار خوب و خواص استروژنی ملایم می باشد و در بدن باعث تولید توده عضلانی (حجم) و قدرت مناسب و پایدار است .
اگر چه بهترین اثر بولدنون در تركیب با سایر استروئید ها می باشد . ولی به تنهایی نیز دارویی مناسب برای مبتدی ها و حرفه ای هاست . كه از این لحاظ مانند دكا است .
بسیاری از ورزشكاران از بولدنون حیوانی كه برای حیوانات نظیر اسب و سگ و ... ساخته می شود استفاده می كنند . چون این دارو برای دوپینگ حیوانات نظیر اسب های مسابقه ای و غیره استفاده می شود و اكثرا در لابراتورهای غیر مجاز و در شرایطی كه كاملا استریل نمی باشد تهیه می شوند . این دارو ها كه برای حیوانات ساخته شده اند گرچه اثر بیشتری دارند اما عوارض شدیدی نیز شما را تهدید می كند . مانند انتقال بیماری هایی نظیر هپاتیت و ایدز و .... كه به خاطر نگهداری نادرست این دارو ها در محیط های غیر مجاز می باشد .
برای افزایش حجم بیشتر بهتر است بولدنون با داروهایی نظیر اكسی دیانابول و یا تستسترون دپوت استفاده شود كه با اثر بخشی بالا ولی با عوارض استروژنی بیشتری همراه می باشد .
و برای آماده سازی مسابقات كه نیاز به داشتن بدنی خشك می باشد مصرف بولدنون با پارابولان و یا وینسترول پیشنهاد می شود .
موثرترین دوز استفاده از بولدنون 200 تا 400 میلی گرم در هفته می باشد كه در یك دوره 6 هفتگی بولدنون وزن بدن 7 تا 9 كیلو افزایش میابد و بهتر است تزریق دارو را هر 2 روز یك بار انجام دهید .
به علت دیر جذب بودن تزریق بولدنون با درد نسبی بعد از تزریق همراه می باشد و بهتر است محل تزریق را هر دفعه تغییر دهید .دوز مصرف در حرفه ای ها = 200 تا 600 میلی گرم در هفته
مدت فعال بودن در بدن = 15 روز
مدت زمان ماندگاری دارو در تست های كنترل دوپینگ =5ماه


نوشته شده توسط : انجمن بدنسازی و تناسب اندام ایران

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر